Studierejse 2019: Kender du nogen i Mexico?

3/4 2019

Årets studierejse har fundet sin destination, og det er Mexico. Tidspunktet er endnu ikke endeligt fastlagt, men det bliver i slutningen af oktober eller starten af november, at vi skal afsted.
Sidste år var vi i Frankrig, i 2017 var vi i Skt. Petersborg, og i 2016 tog vi hele vejen til Japan. Alle har været fantastiske ture.

Kontakter og forslag

DS-medlemmer har et vidtrækkende netværk, og hvis du har gode kontakter i Mexico, må du meget gerne kontakte sekretariatet. Det samme gælder naturligvis, hvis du har nogle gode ideer til, hvad turen skal indeholde.

Tilmelding efter sommerferien

Der vil først blive åbnet for tilmelding til dette års studierejse efter sommerferien. Som altid er der desværre et begrænset antal pladser, og der vil derfor blive trukket lod blandt de tilmeldte. Har man deltaget i en studierejse inden for de seneste fem år, er man 2. prioritet ved lodtrækningen. Så hvis du ikke har været med på studierejserne de seneste mange år, skulle der være god mulighed for at blive trukket ud i år.